Napisz do nas
Aktualnie znajdujesz się na:OfertaRzuć palenie - terapia antynikotynowa

Rzuć palenie - terapia antynikotynowa

 • Na świecie przeprowadza się setki kampanii, których głównym hasłem jest: „Rzuć palenie”. Co roku kolejne pokolenia młodych ludzi dowiadują się o zgubnych skutkach palenia. Powstało wiele kampanii informacyjnych bardziej lub mniej drastycznych w swojej wymowie, nawołujących do rzucenia palenia. Według badań w ciągu ostatnich lat liczba młodych palaczy stale wzrasta, dlatego to najczęściej do nich są kierowane hasła : rzuć palenie! Jednak największy odsetek palących znajdziemy w grupie wiekowej 30 – 50 lat. Często osoby palące nie zdają sobie sprawy co zawierają papierosy. Nikotyna to jeden z ponad 4000 związków chemicznych, które możemy spotkać w papierosie.
   

  40 powodów by rzucić palenie

  Nikotyna to substancja, która powoduje uzależnienie. Wpływa na pracę ciała migdałowatego, które jest odpowiedzialne za nasze odczuwanie strachu. Wszystkie kampanie, które powinny działać na wyobraźnie palacza są w dużej mierze nieskuteczne ze względu na brak pożądanej reakcji ze strony uzależnionych. Po kilku godzinach abstynencji aktywność ciała migdałowatego spada, zatem przerażające obrazki przestają oddziaływać na palaczy. Hasło rzuć palenie bo Twoje organy będą wyglądać źle, nie ma szansy przebicia do wyobraźni palacza. Oprócz nikotyny, która wywołuje uzależnienie, w papierosie znajdujemy ponad 40 substancji, które są rakotwórcze. 
   

  dym_tytoniowy_sklad.jpg

 •  Każdy producent ma własną recepturę, która przeważnie pozostaje tajemnicą. Tak więc nikt poza producentem nie wie, co naprawdę znajduje się wewnątrz bibułki. Przykładowo: niektóre sole powodują, że papieros stale się tli; amoniak zwiększa właœciwoœci uzależniające; nikotyna, kakao, cukier i lukrecja zmieniają smak; gliceryna przedłuża œwieżoœć tytoniu.  Wszystkie składniki papierosa ulegają rozmaitym przemianom chemicznym podczas spalania. Zachodzi m.in. utlenianie i redukcja, dekarboksylacja, kondensacja i destylacja. W wyniki tych procesów kształtuje się skład i właœciwoœci dymu papierosowego - w tym właœciwoœci toksyczne.

  Czytaj więcej